Студенти всієї області – єднайтесь!

Владимир Яценко

З літа минулого року колишній Палац культури текстильників, який останнім часом називався Обласним палацом молоді, знов змінив назву – відтепер це Палац молоді і студентів. Нова назва, новий статус, нові плани. Саме про це і розповів директор Палацу, заслужений працівник культури України Володимир Яценко.

Володимире Івановичу,що з новою назвою і новим статусом змінилося в роботі Палацу?
Перш за все, змінюються форми роботи: зараз для нас є пріоритетом саме робота зі студентством – найпередовішою частиною нашої молоді. Наш заклад – поки що єдиний в Україні Палац молоді і студентів, який займається об’єднанням усіх студентських колективів.
Єдиний?
Саме так. У серпні я цілий тиждень провів у Києві, відвідав найбільші столичні виші, цікавився їхньою роботою. Там дійсно є студентські клуби, але всі вони займаються студентською роботою тільки свого учбового закладу. Організації, яка б об’єднувала всі київські виші (у столиці тільки державних вузів 22, плюс недержавні), – немає. Немає ані в Києві, ані в Харкові, ані в Дніпропетровську. Хоча за радянських часів у Дніпропетровську був Палац студентів, та він вже перетворився у Палац Дніпропетровського державного університету. Тому сьогодні в Україні закладу, подобного до нашого, просто немає.
Тож у чому буде складатися робота Палацу молоді і студентів?
Перший напрямок нашої роботи - об’єднання творчих сил вишів, і це нам вдається. Ми переводимо сюди всі основні студентські організації, і з 1 вересня тут розташовується студентська рада вищих навчальних закладів Херсонської області. Творчі сили вишів Херсону ми об’єднали – і це найголовніше. Ми створили творчу групу, яка раз на місяць збирається у Палаці та визначає основні напрямки нашої роботи – на рік, на півроку, на місяць. І дещо виходить. Цього року ми провели перший в Україні збірний звітний концерт вишів нашого міста – його було присвячено 65-річчю Великої Перемоги. Окремі вузи вже цього року почали показувати свої програми на нашій великій сцені - 8 Березня працював юридичний інститут, а День сміху готував технічний університет. Поки ще не всі учбові заклади підключилися, але тенденція є, і просуватися у цьому важливому напрямку ми будемо далі. Також цього року ми розробили і дали на затвердження в обласне управління освіти та науки положення про проведення першого всестудентського конкурсу-фестивалю самодіяльних студентських колективів області. У вересні-жовтні планується підготовча робота в учбових закладах; після канікул, у березні - смотри-конкурси у вишах; а в квітні-травні кожен вуз робитиме звіт у Палац молоді і студентів. Заключний концерт ми плануємо робити щороку 22 травня, в один з шевченківських днів. Все це ми готуємо до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – не за горами 2014 рік, і ми будемо вносити пропозицію, щоб саме цього року провести великий заключний фестиваль студентських творчих колективів.
Поки що ви говорите про місто, а де ж у роботі палацу область – адже палац має обласне підпорядкування?
Поки що ми дійсно працюємо лише з містом, виходити на область будемо на наступному етапі. На жаль, працювати важко: важко було і на початку, важко і зараз: керівництво не всіх вузів нас розуміє, є проблеми і з керівництвом області. Для повноцінного функціонування Палацу необхідно збільшити кадри, і я вже цілий рік б’юсь над цією проблемою. Маю надію, що вже наступного року вирішимо питання з коштами, з кадрами – і будемо підключати колективи з області.
А що являє собою другий напрямок роботи палацу?
Це створення на базі Палацу науково-методичного центру студентської творчості. Для цього в палаці потрібні базові колективи – згадайте радянські часи, скільки при палаці текстильників було різноманітних колективів! Форма хороша, для цього є все – потрібні тільки кошти. Найближчим часом в нас працюватиме сім таких колективів. Вони будуть безоплатними – бо навчатися тут будуть студенти. Керівники цих колективів водночас працюватимуть і методистами – вони будуть закріплені за вузами. Основні кадри будемо вирощувати саме у вузах, звідтіля вони переходитимуть до нас, а тут зростатимуть далі. Сьогодні на базі палацу вже працює 4 колективи, у тому числі і циркова студія, і вокально-інструментальний ансамбль. На часі – ще три: український і сучасний танок, хор. Тож у Палаці студентська молодь матиме базовий центр, де вона зможе відпочивати, займатися в творчих колективах і добре проводити час.
А як же нестудентська молодь і діти – раніше і вони мали змогу займатися у палаці, на них теж були розраховані програми?
Жодна програма, жоден колектив не зникає. Більш того, часто підтримку у проведенні програм ми знаходимо у мера міста, хоча палац є об’єктом обласного підпорядкування. Володимир Васильович робить все, що в його силах, знаходить гроші на проведення деяких програм, постійно допомагає у проведенні конкурсу-фестивалю «Оберіг» і «Міс Херсон». Більш того, коли переді мною постало питання, чи проводити «Оберіг», чи ні, він мені просто сказав: «Я дам свої особисті кошти, але фестиваль патріотичного виховання має у нас в місті Херсоні відбутися». За цю постійну допомогу я хочу йому подякувати. Тож все, що було, залишається і працюватиме далі. Просто до тієї роботи додалась ще одна – робота зі студентством.

Наталя Свєтлова
2010